Principe Pignatelli

Rodzina Pignatelli jest jedną z najbardziej znanych rodzin arystokratycznych we włoskiej heraldyce. Pignatelli, pochodzący z dynastii Longobardów, byli jednymi z bohaterów historii Włoch od 1100 do końca 1800 roku. Najbardziej widocznym znakiem obecności rodziny na tym obszarze jest zamek Pignatelli w Monteroduni.
Zamek przez wieki był centrum działalności gospodarczej Monteroduni, aż w okresie Renesansu stał się siedzibą rodziny Pignatelli.

Azienda Agricola Principe Pignatelli produkuje oliwy z pierwszego tłoczenia w historycznym gospodarstwie Principi Pignatelli w Monteroduni, w prowincji Isernia. Znajduje się tu ponad trzy tysiące cennych, stuletnich drzew oliwnych. Obszar ten znany jest z gajów oliwnych już od starożytności i wciąż niezmiennie zachwyca surowym, dziewiczym i czarującym górzystym terytorium. Ciekawe, różnorodne środowisko naturalne z młynami wodnymi i zabytkami archeologii przemysłowej, łączącymi się harmonijnie ze współczesnymi ośrodkami życia ludzkiego, skrywa tłocznię znaną z wytwarzania najwyższej jakości oliwy, której właściwości sensoryczne i organoleptyczne znane są nie tylko we Włoszech.
Starożytna - cenna tradycja, dziś połączona z najbardziej nowoczesną technologią gwarantuje powstanie najwyższej jakości oliwy Extra Vergine Principe Pignatelli.

Updating…
  • Brak produktów w koszyku.