Azienda Agricola Santa Tecla

Właścicielka gospodarstwa Santa Tecla, Rita Licastro, porzuciła zawód prawnika, aby poświęcić się rodzinnym gajom oliwnym w rejonie Santa Tecla, w sercu Aspromonte, przekształcając obowiązek w miłość i prawdziwą pasję.

Zainwestowała wszystko i dokonała w gospodarstwie wielkich zmian. To, w tradycyjnie męskim świecie, na zboczach góry Aspromonte, na ziemiach o głęboko zakorzenionych tradycjach, prawdziwie kobieca opowieść. Ryzyko, które podjęła Rita przyniosło wspaniałe efekty.
Dziś olej Santa Tecla jest sprzedawany za granicą, a we Włoszech zyskał sobie szerokie grono wiernych klientów; stosują go liczni szefowie kuchni.

Gaj oliwny Santa Tecla położony jest na zielonych zboczach wzgórz Parku Narodowego Aspromonte, wśród lasów dębowych i dębowo- kasztanowych. Starsze drzewa rodzimych odmian Sinopolese i Ottobratico, otoczone są młodszymi roślinami odmian Leccino i Nocellara del Belice.
Na tym, znajdującym się na wysokości 450 m n.p.m. obszarze, niemal od zawsze produkowano oliwę najwyższej jakości: są tu bowiem doskonałe warunki glebowo -klimatyczne.

Updating…
  • Brak produktów w koszyku.